MJS Anaokulları belirlediği eğitimsel hedeflere yürürken okul öncesi eğitimde gerek eğitimsel gerekse ticari anlamda yapılan yanlışlara düşmemek adına ‘önce çocuk’ ilkesini benimsemiştir. Okulumuz, çocuklarımızın doğal öğrenme ve gelişim sürecine ket vuracak her türlü olumsuz kurumsal rekabete karşı durmaktadır. Okulumuz yetiştirdiği çocukların öğrenme isteğini ve arzusunu köreltmemeyi birincil görevi kabul etmiştir.

Okulumuz çocuklarımızın yaş gruplarının gerektirdiği eğitimi; eğitim biliminin rehberliğinde, program dahilinde ve psikolog eşliğinde vermektedir. Bilinmelidir ki ileride okul korkusu/kaygısı olarak ortaya çıkan olumsuzluklara çoğu zaman okul öncesi eğitimde yapılan yanlışlıklar yol açmaktadır.

Çocuklarımız kendi doğaları gereği zaten meraklı, öğrenmeye açık ve kendi çizgisince sosyaldir. Okulumuzun ilk ödevi işte bu durumu uygun eğitimsel çevrede, uzman eğitimciler ve bilimsel programlarla devam ettirilebilir hale getirmektir. Yoksa basit, şekilci ve geçici öğrenmeler yoluyla veli kandırmacası yapmak telafi edilemez bireysel ve toplumsal sonuçlar doğurur. Mobidik Anaokulu bu tür eğitimsel kaygılardan doğmuş, topluma karşı sorumluluğunu benimsemiş, eğitimi sevda haline getirmiş eğitimcilerin açmış olduğu bir eğitim kurumudur.

Neden Mobidik Junior Schools?

 • Anaokulumuz, 1500 m2 kapalı alan ve 25 derslik ile Türkiye’nin en büyük müstakil anaokulları arasındadır.
 • Her yaş grubu için yaş gruplarının gelişim özelliklerine uygun ayrı ayrı kat sınıfları oluşturulmuştur.
 • Her yaş grubunun yemekhanesi, uyku odası, tuvaletleri kendisine özeldir.
 • Okulumuzda 25 sınıf ve branş dersliği, 2 sınıf katı özel oyun odası, 6 yemekhane, 16 tuvalet, 4 uyku odası bulunmaktadır.
 • Yine her yaş grubunun kendi yaş gruplarına uygun donatılmış bilim (science) sınıfı, sanat (art) sınıfı ve dil (language) sınıfı bulunmaktadır.
 • Her katta bir sınıf kamerayla izlenmekte ve bu görüntüle veli bekleme odasından sizlerle paylaşılmaktadır.
 • 2-6 yaş arası öğrencilerin kabul edildiği şerifali anaokulumuzda okul kontenjanı 300 öğrenci olduğu halde kurucu eğitimcilein idealist felsefesi doğrultusunda okulun büyüklüğüne oranla oldukça ideal sayıda 120 öğrenci olacak şekilde sınırlandırılmıştır.
 • 09:00 – 17:00 eğitim saatlerimizdir. Yalnız çalışan anne babalar düşünülerek okulun açık olduğu saatler 08:00 – 18:30 olarak belirlenmiştir.
 • Kahvaltı, meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olacak şekilde dört öğün beslenme planı uygulanmaktadır.
 • Anaokulumuz içerisinde akıllı tahta, soft play oyun grupları, parti odası ve tiyatro sahnesi gibi ekipmanların bulunduğu 250 m2 kadar özel kapalı kış bahçemiz ve 300 m2 ağaçlandırılmış ve oyun gruplarıyla donatılmış yaz bahçemiz bulunmaktadır.
 • Oyun alanlarını aynı anda 15 kişiden oluşan bir sınıf kullanır.
 • Öğretmenler sınıf, yemekhane, uyku odası, tuvalet vb. her alanda öğrencilerin yanında ve onlara rehberlik etme durumundadır.
 • Asansörlü ve çift girişli binamızda zengin bir kadro bulunmaktadır. Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapan kurucumuz aynı zamanda okulumuzda danışman koordinatör olarak görev almaktadır.
 • Ayrıca idari olarak danışmanımızla beraber okul müdürü, okul psikoloğu ve halkla ilişkiler görev yapmaktadır. Mutfak ve temizlik görevlimiz ayrı kişilerden oluşmaktadır.
 • Sınıflarımızda yeterlilik ve tecrübeleri yüksek iki öğretmen birlikte görev alır ve her grup en fazla 15 öğrenciden oluşur.
 • MJS Şerifali Anaokulumuzda tam zamanlı çalışan ingilizce öğretmeni aracılığıyla tam gün ingilizce eğitim verilmektedir. Ayrıca Müzik, Resim, Bale – Modern Dans, Halk Oyunları, Fen Doğa Bilim Dersi, Yaratıcı Drama, Pratik Matematik, Satranç dersleri yaş gruplarının hazır bulunuşluğuna ve yıllık müfredatlarına uygun şekilde farklılaştırılarak alanlarında uzman ayrı branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.
 • MEB okul öncesi eğitim programını uygulayan okulumuz, bu programı high scope ve çoklu zeka programlarıyla zenginleştirmiştir. High scope programıyla ilgili detaylara internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Zümre toplantılarıyla yıllık planlarını hazırlayan öğretmenlerimiz ayrıca siz değerli velilerimize her hafta “haftalık program çizelgesi” göndermektedirler. Böylece eğitim – öğretim etkinliklerini takip etmeniz sağlanmaktadır.

Mobidik Junior Schools…
‘Yarının Büyükleri İçin…’